Ana Sayfa Haberler Alcatel’in Giriş Seviyesi Tableti ‘Alcatel Pixi 3’

Alcatel’in Giriş Seviyesi Tableti ‘Alcatel Pixi 3’

1
Alcatel’in Giriş Seviyesi Tableti ‘Alcatel Pixi 3’

Büyük bir hızla globalleşen ve teknoloji devriminin en parlak yıllarını yaşayan dünyamızda, bir zamanlar iletişim teknolojilerine yön veren, sektörün en önemli dinamiklerinden biri olan ‘Fransız’ teknoloji devi ‘Alcatel’, akıllı telefon ve tabletler furyasına adapte olma konusunda zamanlama hatası gösterince, pazar payı konusunda bir takım olumsuz gelişmeler yaşamıştı. Durumun, geç de olsa farkına varan şirket, geçtiğimiz yıldan beri sürdürdüğü güçlü ataklarla pazarda yeniden üst sıralara tırmanmayı hedefliyor. Bu kapsamda gerek akıllı telefon, gerek tablet, gerekse giyilebilir teknolojiler alanında birçok ürünü tüketicilerin beğenisine sunan ve farklılık yaratacak ürünler üzerinde de çok ciddi çalışmalar gerçekleştiren firmanın en yeni ürünü ise giriş seviyesi tabletler grubunda yer alan ‘Alcatel Pixi 3’ isimli tablet oldu.
Alcatel’in Giriş Seviyesi Tableti ‘Alcatel Pixi 3’
‘1280×800 piksel’ ‘HD’ çözünürlüğe sahip, ‘10.1 inç’ büyüklükte ‘IPS LCD’ ekranın yer aldığı ürünün işlemci yonga seti ‘Mediatek’in giriş seviyesi işlemcilerinden, ‘4-çekirdekli’, ‘1.3GHZ’ işlemci hızına sahip ‘Mediatek MT8167’ işlemci ve ‘Mali 400MP2’ grafik çipinden oluşuyor. Bu işlemci yonga setini ‘1GB RAM’ ile destekleyen firma, tabletin ‘dahili depolama kapasitesini’ ise ‘8GB’ olarak belirlemiş. ‘Android Lollipop’ işletim sisteminin kullandığı alan çıkarıldığında kullanıcıya yalnızca ‘4GB’ depolama alanı bırakan ürünün hafızası, ihtiyaç olması durumunda ‘mikro sd kart’ yardımı ile ‘64GB’a kadar genişletilebiliyor. Her ne kadar ürünün hafızası, ‘mikro sd kart’ ile bu seviyelere çıkarılabiliyor olsa da, bazı uygulama ve oyunların yalnızca dahili hafızaya kurulabildiğini unutmamamız gerekir.

‘0.3MP’ çözünürlüklü ön kameraya sahip olan tabletin arka kamerası ise ‘2MP’ çözünürlüğe sahip ve ‘HD’ video kaydı yapabiliyor. Ürün, ‘giriş seviyesi’ ürün segmentinde yer alıyor olsa günümüzde satışa sunulan ‘10.1 inç’ bir tabletin bu kadar temel kamera spekslerine sahip olması, ‘Alcatel Pixi 3’ün en büyük handikaplarından biri diyebiliriz. Tek parça ‘plastik’ malzemeden üretilmiş şık bir kasa tasarımına sahip olan ürünü ‘4060 MAH’ kapasiteye sahip ‘Li-Ion’ pil besliyor.

Bağlanılabilirlik anlamında da temel özelliklere sahip olan tablette ‘kablosuz bağlantı teknolojileri’ olarak ‘Wireless 802.11 b/g/n’ ve ‘Bluetooth 4.0’ kablosuz bağlantı çipleri yer alıyor. Kutusundan, ‘Alcatel’ kullanıcı arayüzü ile makyajlanmış ‘Android Lollipop 5.0’ işletim sistemiyle çıkan ürünün kutu içeriğinden ise ‘USB adaptör’ ve ‘data kablosu’ çıkıyor. Kutu içeriğinde, temel seviye de olsa, herhangi bir kılıfın yer almaması ürünün bir diğer eksi yönü olarak gösterilebilir. Zira günümüzde hemen hemen tüm ‘Android’ tabletler, temel seviyede kılıfları ile birlikte kullanıcılara sunuluyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek


Toplam ‘495 gram’ kasa ağılığına sahip olan tabletin ‘Siyah’ ve ‘Beyaz’ olmak üzere 2 temel renk seçeneği bulunuyor. ‘Bluetooth’ klavye aksesuarı ile birlikte, özel kılıfıyla kullanıldığında, mini bir bilgisayar deneyimi yaşatabilen ‘Alcatel Pixi 3’, güncel piyasa şartlarında 399₺ ile 499₺ arasındaki fiyat bandında yer alıyor. Bütün bunların yanı sıra ürünü ‘Turkcell’ mağazaları üzerinden mevcut faturalı hatınızla, ek ücret ödeyerek, taahhütlü şekilde de satın alabiliyorsunuz.

 

Ürünü detaylı olarak incelemek isterseniz:

 

Ekran Özellikleri 149 ppi değerine sahip, 1280×800 piksel HD çözünürlüklü, 10.1 inç büyüklükte IPS LCD Ekran
   
İşlemci Yonga Seti Mediatek MT 8167 + Mali 400 MP2
Dahili Depolama 8GB Dahili Hafıza
Arttırılabilir Hafıza Mikro SD Kart Yardımı ile 64GB’a Kadar
RAM 1GB
Kamera (Ön) 0.3 MP çözünürlüklü ön kamera
                 (Arka) Video kaydı yapabilen 2MP çözünürlüklü arka kamera
   
Kablosuz Bağlantı Wireless 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0
İşletim Sistemi Alcatel Kulllanıcı arayüzü ile makyajlanmış Android Lollipop 5.0 platformu
Ekstra Özellikler Radyo
Pil Özellikleri 4060 MAH (Arka kapak sökülemediğinden pil değiştirilemiyor)
Renk Seçenekleri Siyah, Beyaz
Ağırlık 495 gram
Kasa Ölçüleri Boy: 255.5 mm, En: 155 mm, Kalınlık: 9.5 mm
11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

Comments are closed.