Ana Sayfa Haberler Alcatel’den 89$’a Akıllı Telefon!

Alcatel’den 89$’a Akıllı Telefon!

0
Alcatel’den 89$’a Akıllı Telefon!

TCL şirketinin bünyesinde faaliyetlerine devam eden iki markadan biri olan Alcatel, akıllı telefon pazarına yeni model ürünlerini sunmaya devam ediyor. Genelde giriş seviyesi ve orta ürün segmentinde ürünler ile tüketicilerin karşısına çıkan şirketin alana sunduğu son ürünü ise, 90$ fiyat etiketiyle büyük sükse yapabileceğini düşündüğümüz Alcatel 1 oldu. Ülkemizde son aylarda yükselenen kur oranlarının etkisiyle adet bazında satış grafiğini artırabilecek ürünlere ihtiyaç duyulduğu günlerde iyi bir alternatif olacağını düşündüğümüz Alcatel 1’i sizler için inceledik.

Alcatel’den 89$’a Akıllı Telefon!

Doğrudan Alcatel 1 ismini alan model Android Go mimarisiyle, giriş seviyesi ürün segmentinde kullanım konforu sağlamayı hedefliyor. 960×480 piksel ekrana sahip olmasına ragmen 18:9 ekran formatıyla tüketicilerin karşısına çıkan ürün, temel ihtiyaçlar için geliştirilmiş bir akıllı telefon olarak ön plana çıkıyor. Mediatek işlemci ailesinin yeni nesil giriş seviyesi işlemci yonga seti Mediatek MT6739 işlemci ve 1GB RAM kapasitesine sahip olan ürünün dahili depolama alanı ise 8GB. Android Go işletim sistemi ve bu sisteme uygun olarak geliştirilen akıllı uygulamalar düşünüldüğünde, hedef kitleye yeterli kullanım alanı sunduğu gözüken Alcatel’in ürüne arttırılabilir hafıza desteği de ekleyebileceği konuşuluyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ön kısımda 2MP, arkada ise 5MP çözünürlükte 2 adet kameraya sahip olan ürünü 2000MAH kapasiteli Lithium iOn pil besliyor. Yaklaşık 134 gram ağırlığı sahip olan cihaz, 137.6×65.7x 9.8mm ölçüleriyle tüketicinin karşısına çıkıyor. 1 Temmuz itibariyle pazardaki yerini alacak cihazın Avrupa’daki piyasaya giriş fiyatı ise 89$ olarak açıklandı. Ürünün ay sonlarından itibaren ülkemize giriş yapması ve çeşitli mobil operator şirketlerinde, mobil hatlar üzerine verilen taahhütler karşılığında oldukça uygun fiyatlarla tüketicilere sunulması bekleniyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA