Ana Sayfa Haberler Akıllı Telefonunuzda Karın Kaslarınızı Geliştirin

Akıllı Telefonunuzda Karın Kaslarınızı Geliştirin

0

Sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için izlenilmesi gereken yolda ilk adım hiç şüphesiz egzersizlerdir. Günümüz dünyasında metropollerde yaşayan insanlar çoğunlukla spor yapabilecek vakit bulamıyorlar. Ya da bulsalar bile spor salonlarında zaman geçirmek yorucu bir günün ardından bir çok insan için ilgi çekici gelmiyor.

Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen ev ortamında dahi yapabileceğimiz bir çok temel egzersiz hareketi bulunuyor. Bunların takibini yapmakta zorlanan kişiler geliştirilen çok sayıda akıllı telefon uygulaması bulunuyor. Bizde sizler için ev ortamında karın kaslarınızı ortaya çıkarabilmenize yardımcı olacak bir akıllı telefon uygulaması inceledik. Uygulamanın adı ABS Work Out.

abs1

Uygulama App Store üzerinden ücretsiz şekilde temin edilebiliyor. Ancak programı kullanırken reklam vb şeylerle uğraşmak istemezseniz programı 5,29 TL ye de satın alabiliyorsunuz.

 

 

ABS Workout programı 3 zorluk seviyesi ve farklı bölgelerde kombine edebileceğiniz antrenman programları içeriyor. Seviyeler arasında geçiş yapmanız için gereken süreler konusunda da sizleri uyaran programda her seviyede yapılan hareketleri türkçe sesli olarak anlatma ve görsel olarak da hareketi tanıtma özelliği bulunuyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Yapmanız gereken şey uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra haftalık program takviminde çalışacağınız günleri seçmek. Her seviyeye ait programlarda 3 hafta boyunca bir dolu bir boş 4. hafta iki dolu 1 boş programını uyguluyorsunuz. Yani seviyelerde ilk üç hafta 1 gün çalış 1 gün dinleniyorsunuz 4. hafta ise 2 gün çalışıp 1 gün dinleniyorsunuz.

abs2
Programın ücretsiz sürümünü kullanıyorsanız içerisindeki reklamların belli bir süre izlemeniz gerekiyor. Zaten program egzersize başlamadan önce sizlere reklamlar ve ücret konusunda gerekli uyarıyı yapıyor.

abs3

Egzersiz programlarının tümü sesli video ile yönlendirme şeklinde oluyor. Egzersizlerdeki tekrar sayısı,dinlenme süresi vs işlemler konusunda uygulama sizleri yönlendiriyor. Bu konuda uygulama için bir nevi personal trainer görevi de görüyor diyebiliriz.

abs4

abs5

11858 teknik destek
11858 teknik destek

abs6

abs7

abs8

Uygulamadaki bölümler arasında yukarıya doğru çıktıkta hareketlerin daha da zorlaştığı hissedeceksiniz. Bundan dolayı hareketler seviye 1 den başlamak sakatlık yaşamamak ve verimli sonuç almak adına faydalı olacaktır.  Örneğin yukarıda ve aşağıda gösterdiğimiz hareketler 3. seviyedeki hareketlerdir.

abs9

Zorluk seviyelerine riayet ettiğiniz gibi egzersizlerdeki yapılması gereken sürelere ve mola sürelerine de uymanız durumunda yakın zamanda yüz güldüren sonuçları göreceksiniz.

Bu arada egzersizleri yaparken dinlediğiniz müzikleri siz belirleyebiliyorsunuz.

abs10

Bu müzikleri dilersek cihazımızın içindeki müziklerden, dilersek de spotify yazılımı üzerinden seçebiliyoruz.

 

ABS Workout için şimdiye kadar gördüğüm en iyi karın kası egzersizi yaptıran programlardan birisi diyebilirim. Sağlıklı yaşamın en büyük gerekliliklerinden olan egzersizlere ve spor salonlarına gidecek vakit bulamayan kişilerin bir defa da olsa kesinlikle denemesi gereken bu uygulamayı mutlaka denemelisiniz.

abs11

abs12

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA