Ana Sayfa Haberler Airties RT 205 Modem Kurulumu

Airties RT 205 Modem Kurulumu

0
Paylaş

Bilgisayarınızda bir web tarayıcı açıp adres satırına cihazınızın 192.168.2.1 IP adresini girerek hemen sağındaki “Git” tuşuna basınız.

205-1

Karşınıza AirTies RT-205 Modem’in web arayüzü gelecektir. Cihazın fabrika ayarlarında, şifre tanımlı olmadığı için Şifre alanını boş bırakarak “Tamam” butonuna basınız.

205-2

Karşınıza gelen ekranın üst tarafında bulunan ana menülerden ADSL menüsüne ve altındaki “ADSL Ayarları”na tıklayınız. Açılan pencerede vc1 linki üzerine tıklayınız.

205-3

205-4

Açılan “PPPoA Bağlantı Ayarları” başlıklı ekranda PVC ayarları alanında VPI değeri olarak 8, VCI değeri olarak da 35 girilmiş haldedir (bunlar Türk Telekom değerleridir, Türkiye için bu rakamlarda bir  değişiklik yapmayınız). Kullanıcı adı alanına ADSL servis sağlayıcınızdan (Türk Telekom gibi) almış olduğunuz ADSL kullanıcı adınızı sonuna @ttnet (veya hangi servis sağlayıcıdan hizmet alıyorsanız, onun domainini) ekleyiniz (örneğin: airties@ttnet). Şifre alanına ADSL servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz ADSL şifrenizi girip “Kaydet” düğmesine tıklayınız.

205-5

Modem kurulumu gerçekleştirilmiş olacaktır. Şimdi Kablosuz ayarlarını gerçekleştirebilmek için Menüden “Kablosuz” linki altında “Kablosuz Ayarları” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

205-6

Kablosuz ağ ayarları ekranında modeminizin kablosuz ağ adını oluşturduktan sonra “Kaydet” butonuna basalım.

205-7

Kablosuz Güvenlik Şifrenizi oluşturabilmek için MenüdenKablosuz Ayarları” altında “Kablosuz Ağ Güvenliği” bölümüne giriş gerçekleştirelim.

205-8

Ayarlarınızı Resimdeki gibi gerçekleştirdikten sonra “PSK Anahtarı” bölümüne Kablosuz ağ şifresini oluşturup “Kaydet” diyelim.

CallFix Teknoloji Destek Paketi ile VDSL Modem Hediye!

Bilgi ve sipariş için: 0850 532 1 724

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.