Ana Sayfa İnternet Airties Air 5442 300mbps Kablosuz Modem Router KURULUMU

Airties Air 5442 300mbps Kablosuz Modem Router KURULUMU

0
Paylaş

Hem modem hemde router olarak kullanabileceğiniz bu cihaz kablosuz bağlantınızı sağladıktan sonra bir çok cihaza göre nerereyse 3 kat daha kablosuz veri aktarımı sağlayabilyor. Air 5442  sahip olduğu 802.11n teknolojisi ile 300 Mbps’ye varan hızlarda bağlantı kurmanıza olanak sağlıyor bunun yanı sıra kurulumuna gelecek olursak bilgisayarınızla modemınız arasında Ethernet kablosu kurmanız sağlıklı olur eger bılgısyarınız yoksa hangi cihazdan kurucaksanız oncelıkle modemın altında yer alan kablosuz ağ adı sıfresını kullanıp cıhazını bağlayın ardından arayuze gırebılırsınız.

Öncelikle boş bir internet sayfası açıyoruz herhangi bir tarayıcı olabilir adres çubuğuna 192.168.2.1  yazıp enter tuşuna basıyoruz.

Image 3

Açılan bu ekran modem arayuzune girmek için şifre istiyor bu şifre kutucuğuna herhangi birsey yazmadan tamam butonuna tıklıyoruz ve modem arayüzü açılıyor

Image 4

Açılan modem arayuzunde dsl kullanıcı adı  yazan kutucuğa servis sağlayıcınız tarafından  size tanımlı olan kullanıcı adınızı altında dsl şifresi  kısmına dsl şifrenizi yazıyoruz bunların dışında alt kısımda bulunan kablosuz ağ adı  ve  kablosuz şifre kutucuklarına da istediğiniz herhangi bir isim ve şifre belirleyebilirsiniz dikkat etmeniz gereken husus bunları belirlerken isim ve şifrenizde Türkçe karekter olmayacak   kablosuz güvenlik modu da wpa – wpa2  olarak seçilebilir . bu işlemlerinizi yapıp kaydet dedikten sonra modeminizi kurmuş oluyorsunuz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.