Cihazınızı Universal Repeater modunda çalıştırarak, kablosuz erişim noktasından (modem vb.) gelen sinyalin kapsama alanını artırabilirsiniz.

Öncelikle cihazınız ve bilgisayarınız arasına bir Ethernet (LAN) kablosu takınız.

Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome vb.) çalıştırınız.

Web tarayıcınızın “Adres” kısmına cihazınızın Web arayüzünün varsayılan adresi olan http://192.168.2.254 adresini yazıp “Enter” a basınız.

Cihazınızın web arayüzünün “GİRİŞ” ekranı gelecektir. Bu ekranda giriş için şifre isteyen bir iletişim kutusu göreceksiniz. Cihazınızın varsayılan olarak giriş şifresi yoktur. “Şifre” alanını boş bırakıp “Tamam” tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz.
airties-2

Cihazınızın Universal Repeater ayarlarını, Kurulum Sihirbazı ya da Gelişmiş Ayarlar üzerinden olmak üzere aynı şekilde yapabilirsiniz.

airties-3

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kurulum Sihirbazı Ayarları

  1. “Kurulum Sihibazına Hoşgeldiniz” ekranında, “Repeater” seçili olacak şekilde “İleri” butonuna tıklayınız. Ekrana gelen kablosuz ağ adları listesinden bağlanmak istediğiniz erişim noktasının ismini seçiniz.

airties-4

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  1. Şifre ekranına bağlanmak istediğiniz erişim noktasının şifresini girerek “Bağlan” butonuna tıklayınız.

airties-5

3. Bağlan butonu tıklandıktan sonra “Bağlanıyor” uyarısı ekrana gelecektir.

airties-6

4.  “Bağlandı” uyarısını gördükten bir süre sonra Air4920 cihazınızı sinyalin en az orta seviye geldiği bir yerde konumlandırmanız yeterlidir. Kablosuz bağlantı özelliğine sahip aygıtlarınızdan (Laptop, Smartphone, Tablet pc) modeminizin kablosuz ağ adı ve kablosuz şifre bilgileriyle bağlanabilirsiniz.

airties-7

  • NOT: Universal repeater modunda çalışan cihazın kablosuz ağ ismini ve şifreyi değiştiremezsiniz. Bu şekilde sadece modemin sahip olduğu kablosuz ağ ismi ve şifresi ile yayın yapacaktır. Tek isim ve şifre ile bağlantı sağlar; arada AP yokmuş gibi Air 4920 ismi çıkmaz.

airties-8

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA