Ana Sayfa Bilgisayar Adobe Flash, Temmuz’da Windows 10’dan Kaldırılacak

Adobe Flash, Temmuz’da Windows 10’dan Kaldırılacak

0
11858 teknik destek

İnternetteki çevrimiçi medya içeriğinin çoğu için format seçildikten sonra, Flash Temmuz ayında yeni bir güncellemeyle Windows 10’dan tamamen kaldırılacak

Flash kullanımı yıllardır azalıyor. Safari ve Google Chrome gibi büyük tarayıcılar, geçen yılın sonuna doğru eklentiyi terk etti. Microsoft, Microsoft Edge, Microsoft Edge Legacy ve Internet Explorer 11 içindeki desteği bile sona erdirdi. Ancak şimdi şirket Windows 10’da Flash desteğini de sona erdiriyor.

Flash’ın yaratıcısı Adobe, Ocak ayında Flash içeriğinin oynatıcıda çalışmasını engellemeye devam ederken, 2020’nin sonunda format desteğini sonlandırdı. Flash artık resmi olarak desteklenmediğinden, Adobe gelecekte olası güvenlik sorunlarından kaçınmak için onu tamamen kaldırmanızı önerir.

11858 teknik destek

Microsoft başlangıçta Adobe Flash Player desteğinin Aralık ayında sona ereceğini duyurdu. Ancak güncellenmiş bir blog yazısı, Microsoft’un Haziran ayından itibaren işletim sisteminin önizleme sürümlerinde Flash Player’ı Windows’tan kaldıran bir güncelleme sunmaya başlayacağını ortaya çıkardı.

Windows 10, 1607 ve 1507 sürümleri için toplu güncellemeler geldiğinde Windows, Windows 10’un genel sürümündeki desteği resmi olarak kesecek.

Windows 8.1, Windows Server 2021 veya Windows Embedded 8 Standard çalıştırıyorsanız, özel güncellemeyi Windows’un aylık toplaması ve yalnızca güvenlik güncelleştirmeleri aracılığıyla alırsınız.

Yaklaşan güncellemeyi beklemek istemiyorsanız, Microsoft’un Kataloğundan KB4577586 güncellemesini indirerek Flash’ı Windows’tan kaldırabilirsiniz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1961 Oylamalar · 1961 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikNeden İçerik Pazarlama İçin SEO Dijital Ajansına İhtiyacınız Var?
Sonraki İçerikSEO Hizmetleri Size Nasıl Yardımcı Olur?
Webmaster, freelancer, teknoloji hastası. Kendini bilmiş bileli teknoloji okyanusunda amiral gemileri ile iç içedir. Çukurova Üniversitesi mezunudur. Bir seyyah gibi gezmeye bayılır. Teknoloji makaleleri yazıp insanları aydınlatmayı amaç edinmiştir.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.