Ana Sayfa Bilgisayar Adobe Flash, Temmuz’da Windows 10’dan Kaldırılacak

Adobe Flash, Temmuz’da Windows 10’dan Kaldırılacak

0

İnternetteki çevrimiçi medya içeriğinin çoğu için format seçildikten sonra, Flash Temmuz ayında yeni bir güncellemeyle Windows 10’dan tamamen kaldırılacak

Flash kullanımı yıllardır azalıyor. Safari ve Google Chrome gibi büyük tarayıcılar, geçen yılın sonuna doğru eklentiyi terk etti. Microsoft, Microsoft Edge, Microsoft Edge Legacy ve Internet Explorer 11 içindeki desteği bile sona erdirdi. Ancak şimdi şirket Windows 10’da Flash desteğini de sona erdiriyor.

Flash’ın yaratıcısı Adobe, Ocak ayında Flash içeriğinin oynatıcıda çalışmasını engellemeye devam ederken, 2020’nin sonunda format desteğini sonlandırdı. Flash artık resmi olarak desteklenmediğinden, Adobe gelecekte olası güvenlik sorunlarından kaçınmak için onu tamamen kaldırmanızı önerir.

Microsoft başlangıçta Adobe Flash Player desteğinin Aralık ayında sona ereceğini duyurdu. Ancak güncellenmiş bir blog yazısı, Microsoft’un Haziran ayından itibaren işletim sisteminin önizleme sürümlerinde Flash Player’ı Windows’tan kaldıran bir güncelleme sunmaya başlayacağını ortaya çıkardı.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Windows 10, 1607 ve 1507 sürümleri için toplu güncellemeler geldiğinde Windows, Windows 10’un genel sürümündeki desteği resmi olarak kesecek.

Windows 8.1, Windows Server 2021 veya Windows Embedded 8 Standard çalıştırıyorsanız, özel güncellemeyi Windows’un aylık toplaması ve yalnızca güvenlik güncelleştirmeleri aracılığıyla alırsınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Yaklaşan güncellemeyi beklemek istemiyorsanız, Microsoft’un Kataloğundan KB4577586 güncellemesini indirerek Flash’ı Windows’tan kaldırabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA