Ana Sayfa İnceleme Acer TravelMate X349 İnceleme

Acer TravelMate X349 İnceleme

Acer'ın Metal Kasaya Sahip Yeni Notebook'u Acer TravelMate X349 Özellikleri ve Fiyatı

0

Dünyanın en çok satan bilgisayar markalarından olan teknoloji devi Acer, geçtiğimiz günlerde TravelMate X3 serisine ait yeni bilgisayarı Acer TravelMate X349‘u  tüketicilerin beğenisine sundu.

Tamamen alüminyum malzemeden oluşan ve fırçalanmış metal görünümüyle oldukça şık bir kasa tasarımına sahip olan cihazın ekranı 1920×1080 piksel Full HD çözünürlüğe sahip ve 14 inç büyüklükte. Şık tasarımının yanısıra yaklaşık 18mm inceliğe sahip olan cihazın toplam ağırlığı ise 1.5 kg.

Üründe modele göre Intel‘in Turbo Bost özelliğine sahip 6. nesil intel Core işlemcileri (i3,i5,i7) yer alıyor. İşlemcilerin hızı Turbo Bost teknolojisi ile birlikte 2.7GHZ‘e kadar çıkabiliyor. Bu işlemcileri ise 8GB DDR4 RAM destekliyor. İçerisinde bulunan 512GB dahili sata disk sayesinde özellikle sistem açılışlarında ve veri aktarım işlemlerinde oldukça üst düzey bir hız sunan üründe harici ekran kartı ise bulunmuyor.

acer x 349 1

Yüz tanıma sistemi ve parmak izi okuyucu sensörlerine sahip olan Acer TravelMate X349‘un içerisinde bulunan Windows Hello sistemiyle programlarınıza özel, yüz ve göz tanıma şifreleri atayabiliyorsunuz. Ürün üzerinde 1 adet 720p (HD) video kamera yer alıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Oldukça yüksek sayıda aydınlatma rengi opsiyonuna sahip Acer TravelMate X3, ekrandaki görüntüyü kablolu olarak dışarı aktarabildiği gibi; USB Type-C konnektörünü de sahip olan ürün aynı zamanda USB Type-C Dock üzerinden istenildiği takdirde 4K video/görüntü aktarımı yapabiliyor. Ürün üzerinde bulunan diğer çıkış noktaları ise; USB 3.0, HDMI ve 3.5 mm audio kulaklıklar olarak gösterilebilir.

acer x 349 3

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ürün üzerinden; ‘Windows Hello‘ platformuyla, dahili kamera kullanarak çalışan göz tanıma sensörüyle, bir çok dosya ve yazılımınızın şifresini ‘gözünüz‘ olarak belirleyebildiğiniz gibi, aynı zamanda cihaz üzerinde bulunan dahili parmak izi okuyucu sensör sayesinde de gerekli uygulama ve yazılımlarınızı güvence altına alabiliyorsunuz.

acer x 349 4

Kutusundan Windows Cortana ve Windows Hello sistemleriyle zenginleştirilmiş Windows 10 platformuyla çıkan ürünün piyasya çıkış fiyatı ABD için geçerli olmak üzere 649$ olarak açıklanmış olsa da bu fiyatın ülkemizdeki vergi oranlarıyla  revize edildikten sonra cihazın 2500TL seviyelerinden ülkemizde satışa çıkması bekleniyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA