Ana Sayfa Bilgisayar Acer Chromebook 714 İncelemesi

Acer Chromebook 714 İncelemesi

0

İş için yapılmış olabilir, ancak premium bir Chromebook deneyimi için para ödemek isteyen herkes için mükemmel bir seçenek.

Chromebook’lar hala ucuz, tıknaz, emtia dizüstü bilgisayar olma imajından kopmaya çalışıyor gibi görünüyor. Daha geçen hafta, Apple’ın pazarlama şefi Phil Schiller eğitim pazarında kazandıklarını, çünkü “gerekli testler için ucuz test araçları olduklarını” söyledi.

48 inç (122 cm) ‘e kadar düşme ve 132 kilograma (60 kg) kadar düşme kuvveti elde etmek için askeri sınıf dayanıklılığa sahip tamamen alüminyum kasalı premium bir dizüstü bilgisayar gibi görünüyor ve hissettiriyor. İşletmeler için üretilmiş olması, böylece birden fazla kullanıcının zorlu muamelelerine dayanabilme kabiliyeti katıyor bu laptopa.

Android uygulamaları ile kullanışlı bir tam HD dokunmatik ekran içeren bu fiyata paranızın karşılığını alıyorsunuz. Ayrıca Linux komut satırı araçlarını, kod editörlerini ve IDE’leri çalıştırmak için Linux için beta desteğini de açabilirsiniz. Ayrıca, Chromebook 714, Citrix Ready sertifikasına sahiptir, bu yüzden Citrix’in Citrix Receiver ve XenApp ve XenDesktop uygulamaları dahil olmak üzere iş çözümleri ile çalışır.

Diğer Chrome OS cihazları gibi, MacOS veya Windows yazılımını da çalıştıramazsınız, ancak ikincisi VMWare ile yapılabilir, bu da çoğu kişi bunu iş için kullanmayan için çok uzak bir adımdır. Bununla birlikte, tüm tipik Chrome işlerini gerçekten iyi yapıyor ve yapıyor.

Acer Chromebook 714 Özellikleri

Fiyat: $650

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ekran Boyutu ve Çözünürlük: 14-inch 1,920×1,080-pixel touchscreen

CPU: 2.2GHz Intel Core i3-8130U

RAM: 8GB DDR4 SDRAM 2,400MHz

GPU: Integrated Intel HD Graphics 620

Depolama: 64GB SSD

Optik Sürücü: Yok

Ağ Bağlantısı: 802.11ac wireless, Bluetooth 4.2

İşetim Sistemi: Chrome OS

İnce Dokunuşlar

11858 teknik destek
11858 teknik destek

“Ucuz Chromebook’lara” alışkınsanız, 714 bu modellerden açık bir örneği. Daha sert metal gövdeyle birlikte Gorilla Glass kaplı bir dokunmatik yüzey, bir LED arkadan aydınlatmalı klavye (Chromebook’larda nadir) ve bir parmak izi okuyucusuna yer verilmiş bu cihazda. Ayrıca, tüm yapılandırmalar tam HD IPS ekrana sahipken, 10 noktalı dokunmatik ekran desteği mevcut.

Kapak 180 derece açılır ve çalışma arkadaşlarınızın veya öğrencilerin ekran etrafında toplanmasını kolaylaştırır. Mat ekrana sahip Chromebook 714 de yansımalar parlak bir ekrandan daha az sorun yaratıyor. Ekran, çok parlak ışık altında ya da güneş ışığına fazla net görünmüyor.

Klavye, makul miktarda hafif ve rahat. Tipik Chromebook düzenine sahip, ancak üst satırı işlev tuşlarına geçirmek ya da Caps Lock için Arama tuşunu değiştirmek isterseniz ayarlarda yapabilirsiniz. Arka ışık beş parlaklık seviyesine kadar çıkıyor; ayarlamak için sadece üst satırda Alt artı ekran parlaklığı tuşuna dokunun. Dokunmatik yüzey pürüzsüz, duyarlı ve büyük.

Şimdi bir çok Windows dizüstü bilgisayarda standart olmasına rağmen, bu parmak izi okuyuculu ilk Chromebook’du. Kurulumu kolay ve ilk denemede sistemin kilidini açmak asla başarısız olmaz. Ancak, Chrome’da oturum açmak için kullanılamaz; bu, başka bir kullanıcı için önyükleme yaparken veya oturumunuzu kapattığınızda şifrenizi hatırlamanız ve kullanmanız gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, bu bir işletme Chromebook olduğu için, HD web kamerasının sadece iyi olduğunu söylemeye değer. Acer, HDR’ye sahip olduğunu ancak aşırı kontrast ortamlarını diğer web kameralarından daha iyi ele almadığını belirtelim ve düşük ışıkta çok fazla topraklanma var. Birden fazla kişiyle görüntülü sohbet yapmayı kolaylaştıran geniş bir görüş alanına sahip.

Kameranın yanında Google’ın sizi duymasına yardımcı olacak çift mikrofon bulunmakta. Bir takvim randevusu eklemek ya da akıllı ev eşyalarını kontrol etmek için ses düzeyini veya ekran parlaklığını ayarlamak ve elbette arama yapmak için  Google Assistant’ı açabilir ve “okay Google” komutu ile uyandırabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA