Ana Sayfa Bilgisayar Acer Aspire 5 2019 İnceleme

Acer Aspire 5 2019 İnceleme

0

Crazy Swift 7 ultra taşınabilir ve Predator Triton 900 gibi çarpıcı üstün modeller ve geçen yılın Predator Helios 300 ve bu yılki Acer Aspire 5, uygun fiyatları ve sunduğu özellikleriyle kullanıcıların ilgisini toplamayı başardı. Aspire 5 ise daha ince, daha hafif ve yine de inanılmaz derecede iyi özellikleri olan mükemmel bir laptop konumunda.

Bir Intel işlemciyle 400 dolardan veya bir AMD çipiyle 350 dolardan başlayan 15.6 inç Aspire 5, yalnızca 3.8 kilo (1.7 kg) ve 0.7 inç kalınlığında (18 mm). Bu boyut, ağırlık ve fiyat kombinasyonunun 15.6 inçlik bir ekranla sunulması gerçekten harika. Karşılaştırıldığında, Acer E 15 aynı ekran boyutuna sahipti, ancak 5 2.4 kg daha ağır ve bir inç kalınlığında (30 mm) daha kalındı.

Tam Performans Tam Güç

Her bütçeye uygun dizüstü bilgisayar gibi, Acer da odağını, tamamen metal bir kasa veya ultra parlak yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran gibi şeylere değil, iyi iç bileşenlere doğru yöneltmiş. Örneğin, Aspire 5 Lenovo’nun premium Yoga C930’unda ikisi bir arada ile benzer bir yapılandırmaya sahip. Performans, ikisi arasında yaklaşık olarak aynı, ancak Yoga’ nın fiyetını iki katı olduğunu unutmamak gerek. Dahası, Aspire’nin altını açıp daha fazla bellek ekleyebiliyorsunuz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Acer çoğunlukla plastiktir olmasının yanında, bazı yerleri ince bir alüminyum tabaka ile kaplanmış.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Yanlarda, kaybolan ve diğer modellerde USB-C bağlantı noktalarıyla değiştirilen birkaç bağlantı noktası mevcut bu modelde. Bir USB-C, bir USB 3.1 Gen 1 bağlantı noktası bulunuyor. Ayrıca şu özellikleri de var:

-USB 3.0 bağlantı noktaları ve USB 2.0 bağlantı noktası

-HDMI çıkışı

-Gigabit Ethernet portu

-Birleşik kulaklık-mikrofon girişi

Bu kurulumla, tam boyutlu bir klavye ve fare, harici bir ekran ve bunu masaüstünün yerine koymak için gerekli diğer temel unsurlarla kolayca yükleyebilirsiniz. Bu, klavyenin, dokunmatik yüzeyin ve ekranın değiştirilmesi gerekliliğini ortada. Video, film testinde 8 saat, 38 dakika pil ömrü veren Aspire 5, oldukça yeterli bir performans sağlıyor

Full-HD IPS ekran hoş bir renk ve parlaklığa sahip. Açılı görünüşü iyi ve mat yüzey rahatsız edici yansımaları ortadan kaldırıyor. Arkadan aydınlatmalı klavye biraz yumuşak, ancak tuşların iyi bir sesi var ve yeterince konforlu.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA