Ana Sayfa Haberler 4 yeni Android 11 Özelliği

4 yeni Android 11 Özelliği

0

Google’ın en son mobil işletim sistemi Android 11 daha stabil bir android deneyimi vaat ediyor.

Android 11, dünyanın dört bir yanındaki cep telefonlarına sunulmaya devam ederken, Google’ın mobil işletim sistemi kullanıcıları, telefonlarını kullanma biçimlerini tamamen değiştirebilecek bir ton yeni özellik alıyor.

Üçüncü taraf uygulamaları ve ses kontrollü Google Asistan’ı daha derin, daha kullanışlı yollarla bağlamaktan, sohbetleri kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni iletişim araçlarına kadar Android 11, bizlere bambaşka bir deneyim sunmaya hazır.

Apple’ın Siri’si ve Amazon’un Alexa’sı gibi rakip akıllı asistanlarla rekabet kızışmaya devam ederken, Google dijital yardımcısı Google Assistant’a her geçen gün daha fazla özellik ekliyor. Google Asistan, Android telefonlarda yalnızca varsayılan AI değil, aynı zamanda Google Home ve Google Nest akıllı ev cihazlarında da bulunuyor.

2020’de Android 11 telefonlara gelecek en ilginç ve faydalı güncellemelere bir göz atın.

Google Asistan Artık Üçüncü Taraf Uygulamalarla Çalışıyor

Yıllardır, Android kullanıcıları Google Asistan’ı kullanarak e-postalarını açabiliyor, bir metin gönderebiliyor ve telefonlarında bir dizi eylemi kontrol edebiliyordu, ancak bu özellik Android uygulamaları ve hizmetleriyle sınırlıydı. Apple’ın Siri’si ise bir süredir üçüncü parti uygulamaları kontrol edebiliyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ancak Google işleri eşitledi. Şirket kısa süre önce Walmart, Mint, Spotify, Etsy ve Discord dahil olmak üzere 30 üçüncü taraf uygulamasıyla ortaklık kurduğunu duyurdu ve önümüzdeki haftalarda ve aylarda daha fazlasını eklemeyi beklediğini söyledi.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Artık Android 11 kullanıcıları, aşağıdakiler gibi şeyler söyleyerek belirli uygulamalardaki görevleri gerçekleştirebilecekler:

“Tamam Google, Snapchat’te Selena Gomez’i aç.”

“Hey, Google, MyFitnessPal’de meyveli smoothie kaydet.”

Doğrulanmış Aramalar

Telefonunuz birdenbire çaldığında, kimin ve neden aradığını bilmek istersiniz. Arama yapmak ve almak için kullandığınız Android uygulaması, tıpkı iPhone’ların yapabileceği gibi, numarayı tanımasanız bile, bunu anlamanıza yardımcı olacak bazı güncellemeler aldı.

Google’ın potansiyel olarak sahtekarlık amaçlı olarak tanımladığı numaralardan gelen aramaları susturarak çalışan spam’i filtrelemenin yanı sıra, belirli işletmeleri yetkilendiren ve size şirket adını, logosunu, arama nedenini ve bir doğrulama sembolünü gösteren “Doğrulanmış Aramalar” özelliğini de kullanıma sundu

Android 11 Sesleri Push Bildirimlerine Dönüştürebiliyor

Mikrodalgalardan yangın alarmlarına, ön kapınızın dışında duran ziyaretçilere kadar her tür şey sizi uyarmak için sesi kullanır. Ancak işitme kaybınız varsa veya kulaklık takıyorsanız, hepsini yakalayamayabilirsiniz. Android’in yeni Ses Bildirimleri özelliği, çevrenizdeki tüm bip seslerini, vızıltıları ve tıklamaları dinlemek ve ardından telefonunuzda bir push bildirimiyle sizi uyarmak için geliştirildi.

Action Blocks Uygulaması

Yeni Action Blocks uygulaması, kısa ifadeleri iletmek için resimler ve semboller kullanıyor. Google bunu “serebral palsi, Down Sendromu, otizm, afazi ve diğer konuşma ile ilgili engelleri olan insanlar için yapay bir ses” olarak adlandırıyor.

Action Blocks’u denemek için Google Play uygulama mağazasından indirin.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA