Ana Sayfa İnceleme 22.3MP Full-frame Sensörlü ‘Canon 5 Mark III’ Teknik Özellikleri ve Fiyatı

22.3MP Full-frame Sensörlü ‘Canon 5 Mark III’ Teknik Özellikleri ve Fiyatı

0
22.3MP Full-frame Sensörlü 'Canon 5 Mark III' Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Her fotoğrafçının kullanmak istediği ya da kullandığı Canon 5D serisi, Canon fotoğraf makinaları arasında en çok tercih edilenlerin başında geliyor. Profesyonel çekimlerde ve video konusunda oldukça iddallı bir fotoğraf makinası. EOS 5D Mark III fotoğraf makinası, Magnezyum kasası sayesinde çok sağlam bir yapıya sahip ve kendinden önceki modellerin ağırlığına oranla daha hafif; bu da gezginler için oldukça önemli bir tercih sebebi. Makinanın diğer dikkat çekici bir özelliği ise 61 adet otomatik odaklama noktası‘na ve 6 fps sürekli çekim özelliğine sahip olması. Makina 22.3 MP tam kare, yani Full-frame DSLR bir fotoğraf makinası.

Canon 5D Mark III, hızlı olmasının yanısıra, ses kaydı dahil tüm özellikleri manuel olarak kontrol edilebiliyor. Bunun yanısıra mükemmel bir kalite sunarak Full HD filmler çekmenizi de sağlıyor ayrıca. Verilen ISO değerleri sayesinde çok düşük ışıklarda bile mükemmel bir çekim sunmakta. ISO değerleri ise 102.400‘e kadar yükseltilebilir. ISO değerleri, 100–25.600 hassasiyete sahip. Tabi ki bir fotoğraf makinesinde yine en önemli özelliklerin başında, kullanılan sensör geliyor. Bu makinede 22.3MP CMOS sensörü ve DIGIC 5+ görüntü işlemcisi kullanılmış. Bu sayede çektiğiniz fotoğraflar renkler daha parlak ve daha doğal.

Video çekimlerinizde ses ekleme, müzik ekleme imkanı sunuyor. EOS 5D Mark III, 48 KHZ‘de dijital stereo ses kaydedebilme ve ses kontrollerinizi manuel olarak kontrol etme imkanı sunuyor. Cihazda, standart 3,5 mm mikrofon girişi ve kayıt sırasında daha kaliteli bir işlem için kulaklık soketi bulunmakta.

Kamera içi kayıt düzenleme işlemleri sayesinde renk ayarlarınızı Siyah&Beyaz dönüştürme ve retrospektif beyaz dengesi gibi raw işleme özelliğini de kullanarak, cihazı muadillerinden ayıran farkları daha kolay bir şekilde görebilirsiniz.Canon 5D Mark III fotoğraf makinasında ayrıca Full HD, 8-bit sıkıştırılmamış HDMI çıkışı bulunuyor. Böylece çektiğimiz video veya fotoğraflarımızı yansıtma ve aktarma imkanı sunuyor. Bunların yanısıra dış koşullara dayanıklı magnezyum kasasının hava geçirmemezlik özelliği bulunuyor. 8.1 cm (3,2 inç) büyüklükte, 1.040.000 noktalı, LCD ekran kullanılmış. Böylece çekimleri inceleme imkanı sunuyor.

HDR modu bulunması HDR çekim yapmak isteyenler çok önemli bir özellik; önceki modellerde kullanıcılar 3 farklı çekim yapmak zorunda kalıyorlardı ve +1 0 -1 pozlama yapıp Photoshop‘ta birleştirmeleri gerekiyordu. Bu makinada işlemi de, çekimlerimizde HDR modunda yapabiliyoruz. Fotoğraf çekimlerinde en çok dikkat edilen alan derinliği özelliği ise makinanın Full-frame olması ve kullanılan büyük sensör sayesinde sağlanıyor ve alan derinliği üzerinde maksimum kontrol sağlamamıza imkan veriyor. Buluduğunuz tüm koşullarda net görüntüler elde edebiliyoruz. Ayrıca büyük bir lens yelpazesine sahip; böylece dilediğimiz çekimleri dilediğimiz, lensleri kullanarak geniş açı, makro vs. kolaylıkla yapabiliyoruz.

Genel özellikler

  • 22.3MP Full-frame sensör
  • 61 noktalı AF
  • 6 kare/sn sürekli çekim
  • ISO 102.400’e yükseltilebilir ISO 100–25.600 hassasiyet
  • Manuel kontrolle Full HD video
  • Full HD 8bit 4.2.2’de sıkıştırılmamış HDMI çıkışı
  • 14 bit’lik DIGIC 5+ işlemci
  • Hava geçirmezlik özelliği
  • 8,11 cm (3,2 inç), 1.040.000 noktalı ekran
  • HDR modu

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.