Ana Sayfa İnceleme 2016 Rio Olimpiyatlarını Anlık Olarak Takip Edebileceğiniz Uygulama ‘Rio 2016’

2016 Rio Olimpiyatlarını Anlık Olarak Takip Edebileceğiniz Uygulama ‘Rio 2016’

0
Paylaş

Uluslararası Yaz Olimpiyat Oyunları bu yıl Dünya’nın en egzotik ülkelerinden biri olan Brezilya’nın en büyük ikinci şehri Rio de Janeiro’da düzenleniyor. Ülkemizi çeşitli branşlarda toplam 148 sporcunun temsil edeceği olimpiyat oyunlarını akıllı cihazınızdan takip etmek isterseniz Rio 2016 uygulaması tam sizlere göre.

Akıllı cihazınızın uygulama marketinden ücretsiz şekilde indirebileceğiniz Rio 2016 uygulamasında maalesef Türkçe dil desteği bulunmuyor. Uygulama üzerinde bulunan Avrupa dil desteği ise İngilizce, Portekizce, İspanyolca ve Fransızca.

Dil seçiminizin ardından uygulamanızın yeni gelişmeleri check edeceği zaman aralığını belirliyorsunuz. Belli bir zaman dilimi seçebildiğiniz gibi, dilerseniz otomatik güncellemeyi kapatarak yalnızca uygulamayı açtığınızda güncelleme olmasını sağlayabiliyorsunuz. Bunun için güncelleme seçenekleri arasından ‘Manual’i seçmeniz gerekiyor.

Rio 2016 uygulaması seçtiğiniz favori sporcularınızın olimpiyat oyunlarındaki müsabakaları hakkında size bilgi verdiği gibi, dilerseniz de uygulama üzerine kendi mail hesabınızı kaydederek uygulamanın, seçtiğiniz sporcular hakkında olan gelişmeleri sizlere e-posta ile bildirmesine izin verebiliyorsunuz. Bunun için uygulama üzerine mail hesabınızı tanımlamanız yeterli.

Bir sonraki ekranda ise uygulama üzerinden ülkenizi ve favori sporcularınızı belirleyebiliyorsunuz. Favori takım olarak yalnızca bir takım belirleyebiliyorsunuz ancak favori sporcu seçimlerinde birden fazla sporcu seçimi yapabiliyorsunuz. Dilerseniz de bu ekranda herhangi bir seçim yapmayıp bir sonraki ekrandan favori spor dalınızı seçip yalnızca o spor dalı hakkında bildirimler alabiliyorsunuz. Favori spor dalı seçimi yaptığınızda ilgili spor dalındaki tüm sporcular hakkında uygulama tarafından gelişme oldukça bilgilendiriliyorsunuz.

Bu işlemleri bitirdiğinizde Rio 2016 uygulamasının ana ekranına ulaşıyorsunuz. Ana ekranda 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nın kaçıncı günü içerisinde olduğunu görebiliyorsunuz.

Ana ekranda bulunan Right Now bölümünde içinde bulunduğunuz zamana en yakından en uzağa şekilde sıralı olarak yakınlarda başlayacak oyunları görebiliyorsunuz. Right Now bölümünün hemen sağında yer alan News bölümünden ise Rio 2016’da yarışan sporcular hakkında çıkan haberleri görebiliyorsunuz.

Uygulama ana ekranı sol üst köşede bulunan menü çubuğunuz ile uygulama üzerinde bir çok bölüme ulaşabiliyorsunuz. Örneğin menü çubuğunuz üzerinden Medals bölümüne girdiğinizde Rio 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları‘nda başlangıçtan bugüne kadar madalya alan tüm takım ve sporcu isimleri listelenecektir.

Ayrıca ana menü üzerinden favori ülke ve favori sporcu değişikliği de gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ülkemizi Rio 2016 Yaz Olimpiyatları‘nda temsil eden 148 sporcumuza da başarılar diliyor, Rio 2016 uygulaması ile keyifli vakitler geçirmenizi temenni ediyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.