Ana Sayfa İnceleme 10.900 Mah Pile Sahip İlk Akıllı Telefon Yaao 6000 Plus Özellikleri ve...

10.900 Mah Pile Sahip İlk Akıllı Telefon Yaao 6000 Plus Özellikleri ve Fiyatı

0

Dijital performansları her geçen gün biraz daha artan, ancak artan hızla birlikte yükselen pil ihtiyacına, tasarımsal nedenlerden dolayı cevap veremeyen akıllı telefonların bu problemi nasıl gidereceği, günümüzde teknoloji dünyasında en çok merak edilen konulardan. Teknik özelliklere göre, düşük seviyede kalan pil performanslarının yanı sıra son zamanlarda ortaya çıkan batarya patlama sorunları, akıllı telefonlarda pil konusundaki soru işaretlerinin giderek derinleşmesine sebep oldu.

Akıllı telefonlar konusunda kullanıcıları en çok üzen konuların başında gelen pil sorununun çözümü anlamındaki en büyük engel hiç şüphesiz her geçen gün biraz daha incelen telefon kasalarına, büyük kapasiteli pilleri sığdırmak diyebiliriz.  Tasarımsal şıklığı arttırmak adına, moda trendlerine de uygun olarak geliştirilen ve 10 milimetre üstünde kalınlığa sahip akıllı telefonun neredeyse hiç kalmadığı akıllı telefon pazarında, pil sorununun üzerine giden ve yüksek kapasiteli pile sahip akıllı telefon geliştiren markaların sayısı yok denecek kadar az. Günümüz dünyasında, popüler kültürün de etkisiyle, her ne kadar akıllı telefon satın alma tercihlerinde ilk olarak görsel özellikler ön plana çıksa da, ürün kalınlığına aldırmadan yüksek kapasiteli pile sahip akıllı telefon üreten firmalardan Yaao’nun 10900 MAH pile sahip akıllı telefonunu sizler için inceledik.

Donanım özellikleri ele alındığında giriş seviyesi akıllı telefon segmentinde kalan ürün, geçtiğimiz günlerde tanıtılan Gionee 2017’nin, dünyanın en yüksek kapasiteli piline sahip akıllı telefonu ünvanını elinden almış gibi gözüküyor. 1280×720 piksel HD çözünürlüğe sahip, 5 inç büyüklükte ekran ve  Mediatek işlemci ailesine ait 64-bit mimariye sahip 4 çekirdekli 1.5GHZ Mediatek MT6735 işlemci yonga setinin yer aldığı üründe, 16GB dahili hafıza ve 1GB RAM yer alıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

HD video kaydı yapabilen, 5MP çözünürlüğe sahip ön kameranın yer aldığı ürünün arka kamerası ise olumsuz aydınlatma koşullarına karşı 2 adet led flaş ile desteklenmiş, Full HD video kaydı yapabiliyor ve 13MP çözünürlüğe sahip. Hiç şüphesiz en dikkat çekici özelliği olan 10900 MAH kapasiteli piliyle ön plana çıkan ürünün kasa kalınlığı ise 18.1 milimetre. Sahip olduğu CAT4 modem ile 4G teknolojisini de destekleyen ürünün toplam ağırlığı hakkında ise henüz bir bilgi verilmiş değil. Çin’de 218$ fiyat etiketinden satışa sunulan Yaao 6000 Plus hakkındaki kullanıcı yorumları, ise en çok merak edilen konulardan. Ürünün teknik özelliklerini detaylı olarak incelemek isterseniz:

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ekran Özellikleri          :  1280×720 piksel HD çözünürlüğe sahip, 5 inç IPS LCD ekran

İşlemci Yonga Seti       : 64-bit mimariye sahip, 4 çekirdekli 1.5 GHZ Mediatek MT6735 işlemci ve Mali T720MP2 grafik işlemcisi

Ara Bellek                      : 1GB RAM

Dahili Depolama          : 16GB dahili hafıza + 128GB’a kadar mikro sd kart desteği

Kamera                  (Ön): HD video kaydı yapabilen 5MP çözünürlüğe sahip ön kamera

                             (Arka): Full HD video kaydı yapabilen, olumsuz aydınlatma koşullarına karşı led flaş ile desteklenmiş ve 13MP çözünürlüğe sahip arka kamera

Kablosuz Bağlantı         : Wi-Fi 802.11 b/g/n ve Bluetooth 4.0 kablosuz bağlantı teknolojileri

İşletim Sistemi              : Yaao kullanıcı arayüzü ile makyajlanmış Android Marshmallow 6.0 platformu

Pil Özellikleri                 : 10900 MAH kapasiteye sahip değiştirilemeyen li-ion pil

4G,4.5G,LTE Desteği     : Var (Dahili CAT4 modem ile saniyede 150Mbps’ye varan indirme hızı ve saniyede 50Mbps’ye varan yükleme hızı)

Renk Seçenekleri         : Altın, Gümüş

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA