Ana Sayfa Haberler Playstation 3 Görüntü Çıkış ve Çözünürlük Ayarları

Playstation 3 Görüntü Çıkış ve Çözünürlük Ayarları

0
Paylaş

Dünyanın en çok kullanılan oyun konsollarından biri olan Sony Playstation 3 de görüntü çıkış ve çözünürlük ayarları nasıl yapılandırılır sizler için derledik.

PS3 ün iki adet görüntü çıkış konnektörü vardır. Bunlardan biri yüksek çözünürlükle görüntü aktarım imkanı sağlayan HDMI konnektörü diğeri ise RGB görüntü çıkış imkanı sağlayan kompozit konnektördür. HDMI konnektörü global olup günümüzde hemen hemen her televizyonda bulunur. Kompozit konnektör ise HDMI a göre daha düşük çözünürlükle çıkış imkanı sağlayan ve HDMI a göre daha eski bir konnektördür. Günümüzde tüplü ve plazma televizyonlarda bulunur. Playstation 3’ü  hangi konnektörden televizyona bağlayacaksak bunu “Ayarlar”bölümünden seçmemiz gerekir. Çünkü her televizyonun kendi kapasitesine uygun bir çözünürlük ayarı vardır. Ve oyun konsolumuzun çıkış gücünü de televizyonumuzun kapasitesine göre belirlememiz gerekir.

Bu işlemleri sağlamak adına Playstation 3’ü açtığımızda oyuna girmeden “Ayarlar” bölümüne girmemiz gerekiyor.

Ayarlar bölümünden ise “Ekran Ayarları”na giriyoruz.

ps3-goruntu-1

Daha sonra Ekran Ayarları menüsünün altında bulunan “Video Çıkış Ayarları”na giriyoruz.

ps3-goruntu-2

Video Çıkış Ayarları bölümünde bulunan “TV’nizdeki Konnektörü Seçin” bölümünden televizyonumuza uygun konnektörü seçiyoruz.

ps3-goruntu-3

Konnektör seçimimizin ardından ise televizyonumuzun desteklediği çözünürlüğü seçiyoruz ve joystick’in ‘X’ tuşuna basarak seçimimizi onaylıyoruz.

ps3-goruntu-4

Bu seçimlerin ardından oyun konsolumuzun video çıkış ayarları yapılandırılmış olacaktır.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin