Ana Sayfa Bilgisayar MACBOOK BOOT CAMP EKRAN IŞIĞI SORUNU ÇÖZÜMÜ

MACBOOK BOOT CAMP EKRAN IŞIĞI SORUNU ÇÖZÜMÜ

1
Paylaş

Birçok kullanıcının MacBook kullanırken, alışmış olduğu Windows‘tan dolayı ya da yapmak istedikerini MacBook‘ta yapamadığı ve Windows‘a ihtiyaç duyulduğu zamanlar olabiliyor. Bu gibi durumlar için Apple tarafından geliştirilen Boot Camp uygulaması, MacBook‘ta Windows‘u kurma imkanı sağlıyor. MacBook kullanıyorsanız ve Windows kurduysanız karşılabileceğiniz olası durumlardan biri de Windows’u açtığınızda ekran ışıgını %100 yapmanıza rağmen ekran parlaklığının olduğundan çok daha az ve ekranın karanlık görünmesidir. Bunun çözümüne geçelim lafı daha fazla uzatmadan. Öncelikle yapmamız gereken Güç Seçeneklerine gitmek; bataryanın simgesinin üzerine sağ tıklayıp Güç Seçeneklerini açıyoruz.

Buradan Plan ayarını değiştir seçeneğine tıklıyoruz.

Image 1

Açılan sayfada ekranı kapatma gibi seçenekler bulunuyor; buradan isterseniz ayarlamaları kendinize göre özelleştirebilirsiniz. İşlemimize devam edecek olursak, burada Gelişmiş güç ayarlarını değiştir yazan menü linkine tıklıyoruz.

Image 3

Buradaki seçeneklerden Ekran Seçeneği menüsünü artı(+)‘dan açıyoruz; altındaki sekmelerden Uyarlamalı parlaklığı etkinleştir seçeneğine tıklıyoruz.

Image 4

Buradan pilde ya da prize takılı durumlarına göre ya da her iki durumda da Pilde ve Prize takılı seçeneklerini kapalı hale getirip ekran kararmasından kurtuluyoruz.

Image 5

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. Siz varya mükemmel bir insansınız kaç aydır bi çözüm bulamadım bu şekilde hallettim. Adamın dibisiniz…

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin