Ana Sayfa Haberler LG Akıllı Televizyon Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır

LG Akıllı Televizyon Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır

1
Paylaş

Smart tv teknolojisiyle birlikte bilgisayarda yaptığımız bir çok basit işlemi yapmamıza imkan veren akıllı televizyonlarımızı dönem dönem fabrika ayarlarına dönerek sıfırlamamız gerekir.

Biz de Güney Koreli teknoloji üreticisi LG nin akıllı televizyonlarında sıfırlama (fabrika ayarlarına dönme) işlemi nasıl yapılır sizler için derledik.

Öncelikli olarak kumandamızdan “Settings” tuşuna basıyoruz veya normal menüden “Ayarlar” menüsüne giriş yapıyoruz. Daha sonra bu bölümde bulunan ‘OPSİYON‘ menüsüne geliyoruz.

lg-smart-tv-sifirlama-1

Ve bu işlemin ardından opsiyon menüsünün alt kısımlarından bulunan ‘Fabrika Ayarları’ butonuna basıyoruz. Bu tuşlamanın ardından televizyonumuz gerçekten herşeyi silip fabrika ayarlarına dönmek isteyip istemediğimizi soracaktır. Bu soruyu onaylayarak sıfırlama işlemine başlıyoruz.

lg-smart-tv-sifirlama-2

Sıfırlama işlemi bir kaç saniye içerisinde sıfırlanacaktır ve televizyonumuz yeniden açılacaktır. Ancak açıldığında tüm ayarlar silinmiş olacağından ayarlarımızı yeniden yapılandırmamız gerekir.

Televizyonumuz ilk açılışta kumanda testi yapacaktır kumandamızın ‘OK’ tuşuna basarak bu testi geçiyoruz.

lg-smart-tv-sifirlama-3

Bu adımın ardından karşımıza dil seçenekleri gelecektir. Dil seçimimizi yaparak ilerliyoruz.

lg-smart-tv-sifirlama-4

Dil seçiminin ardından ülke seçimi yapıyoruz. Daha sonra televizyonumuzu ‘Ev’ modunda kuruyoruz. İnternet bağlantısını daha sonra yapmayı seçiyoruz.

Son olarak eğer dahili uydu alıcılı bir televizyon kullanıyorsak kurulum menüsünde ‘Anten’ ve ‘Kablo’ seçeneklerini boş bırakıp ‘Uydu’ seçeneğini işaretliyoruz.

Daha sonra da karşımıza gelen ekrandan ileri diyerek tarama işlemimizi başlatıyoruz. Tarama işlemi ortalama 10 dakika içerisinde tamamlanacak ve dahili uydu kanallarımız kurulmuş olacaktır.

lg-smart-tv-sifirlama-5

lg-smart-tv-sifirlama-6

lg-smart-tv-sifirlama-7

lg-smart-tv-sifirlama-8

lg-smart-tv-sifirlama-9

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin