Ana Sayfa İnceleme Huawei’nin Giriş Seviyesi Akıllı Telefonu Huawei GR3 Özellikleri ve Fiyatı

Huawei’nin Giriş Seviyesi Akıllı Telefonu Huawei GR3 Özellikleri ve Fiyatı

0
Paylaş

2016 yılında hemen hemen her ürün segmentinde en az bir ürün tanıtan ve fiyat/performans politikasını, piyasadaki payını geliştirmeye yönelik belirleyen Uzakdoğulu teknoloji devi Huawei’nin giriş seviyesi yeni ürünü GR3’ü sizler için inceledik.

Son günlerde ülkemizde bir çok mobil operatör şirketi tarafından abonelerine oldukça avantajlı fiyatlarla sunulan ürün, tipik bir giriş seviyesi akıllı telefon olmaktan daha çok orta segment ürün seviyesini zorlayan bir giriş seviyesi ürün olarak göze çarpıyor. Gerek tasarımı gerekse işlemci yonga seti ile piyasadaki diğer giriş seviyesi ürünlerden bir adım öne çıkan Huawei GR3’ün kasası tek parça metal bir malzemeden oluşuyor.

gr3 1

1280×720 piksel HD çözünürlüklü, 294 ppi değerine sahip 5 inç büyüklükte IPS LCD ekran bulunan ürünün işlemci yonga seti Mediatek işlemci ailesinin 64 bit mimariye sahip 8 çekirdekli 1.5GHZ Mediatek MT 6753T işlemci ve Mali T720 grafik işlemcisinden oluşuyor. Ürünün sınıfını zorlayan bu işlemci yonga setini ise 2GB’lık RAM destekliyor. Dahili depolama kapasiyesi 16GB olan ürünün hafızası istenildiği takdirde mikro sd kart yardımıyla 128GB’a kadar genişletilebiliyor.

Full HD video kaydı yapabilen ve olumsuz aydınlatma koşullarına karşın 2 adet led flaş ile desteklenmiş 13MP çözünürlüklü arka kameraya sahip olan ürünün ön kamerası ise HD video kaydı yapabiliyor ve 5MP çözünürlüğe sahip. Ürünün arka kamerasında otofokus ve HDR sensörler ürünün giriş seviyesi ürün segmentini zorlamasına sebep olan özellikler diyebiliriz.

gr3 2

Wireless 802.11 b/g/n ve Bluetooth 4.0 kablosuz bağlantı sertifikalarına sahip olan ürün aynı zamanda dahili CAT4 modemi sayesinde 4G teknolojisini de destekliyor. Ürünün 4G teknolojisinde indirme hızı saniyede 150Mbps’ye varıyor iken, yükleme hızı ise saniyede 50Mbps’ye çıkabiliyor. Ayrıca ürünün 3G teknolojisindeki indirme hızı saniyede 42Mbps iken, yükleme hızının ise saniyede 4.82Mbps olduğunu belirtmekte fayda var.

gr3 3

Kutusundan Huawei’ye ait Emution UI 3.1 Lite kullanıcı arayüzü ile makyajlanmış Android Lollipop 5.1.1 işletim sistemiyle çıkan ürünün tek eksik noktasının işletim sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde hemen hemen her telefon modeli Android Marshmallow ile kullanıcılara sunuluyorken Huawei GR3’ün kutusundan Android Lollipop ile çıkıyor olması, firmanın pazarlama stratejisiyle ilgili bir durum diyebiliriz.

2200MAH pil ile beslenen ürünün kasası tek parça metal bir malzemeden oluştuğu için ürünün arka kapağı sökülemiyor ve bu pil dışarı çıkarılamıyor. Beyaz, Altın ve Siyah olmak üzere 3 farklı renk seçeneği bulunan ürünün ülkemizdeki satış fiyatı ise 900TL ila 1100TL arasında değişiyor. Ayrıca ürünü bir çok mobil operatör şirketinden faturalı hattınıza ek olarak aylık küçük taksitler satın alabiliyorsunuz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin