Ana Sayfa Haberler Google Sesli Arama Özelliği

Google Sesli Arama Özelliği

0
Paylaş

Apple Siri’yi, Microsoft Cortana’yı geliştiredursun dünyanın en büyük arama motoru Google tarayıcılarına sesli arama özelliği ekledi. Üstelik bu özelliği kullanmak istediğinizde yapmanız gerekenler çok da zahmetli değil. Eğer bir bilgisayar üzerinden bu özelliği kullanmak isterseniz bilgisayarınıza bir mikrofon eklemeniz ve www.google.com adresine gitmeniz yeterli olacaktır.

Google arama motorunda eskiden ara tuşunun bulunduğu yerde şimdiler mikrofon simgesi bulunuyor. Mikrofon ikonuna tıkladığınızda google konuşmanızı istiyor ve siz aratmak istediklerinizi google a söylüyorsunuz. Kısa bir süre içerisinde google aramak istediğini şeyleri sizlere sunuyor.

g1

Burda dikkat etmeniz gereken şey, eğer google sesli arama özelliğini ilk kez kullanıyorsanız google’ın mikrofonunuza erişmesine izin vermeniz gerekmekte.

g2

Sonrasıysa oldukça basit. Google sizi yönlendiriyor.

g3

Çok kısa bir süre içerisinde sesli aramanıza en uygun şeyleri sizlere listeliyor.

g4

Bu özelliği dilerseniz akıllı telefon ve tabletlerde de kullanabiliyorsunuz. Örneğin IOS işletim sistemine sahip bir cihazda bu özelliği kullanmak için öncelikle App Store üzerinden Google uygulamasını cihazınıza indiriyorsunuz.

gm1

İlk girişte yine her cihazda olduğu gibi Google sistem mikrofonunuza erişmesine onay vermeniz gerekiyor.

Daha sonra ise aramak istediğiniz şeyler mikrofona söylemeniz yeterli oluyor.

gm2

gm3

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin