Android Cihazlarda Ekran Kilitlerini (Desen,Pin,Şifre) Kaldırma

Android Cihazlarda Ekran Kilitlerini (Desen,Pin,Şifre) Kaldırma

6162
2
PAYLAŞ

Android işletim sistemine sahip cihazlarda daha evvel güvenlik tedbiri amacıyla koyduğunuz ekran kilidini devre dışı bırakma yöntemlerini sizler için derledik.

İşlemlerimize ekran kilidimizi açıp ardından menü tuşuna basarak başlıyoruz. Daha sonra ana menüden “Ayarlar”a giriyoruz.

android1

Ayarlar menüsünden ise aşağıda bulunan “Güvenlik” bölümüne giriyoruz.

android2

Güvenlik bölümüne girdiğimiz doğrudan ekran kilidi bölümüne girmeden aşağıya iniyoruz ve “Kimlik Bilgilerini Temizle” ye basıyoruz. Bu işlemin ardından telefonumuzda bulunan tüm güvenlik kilitleri (pin kodu hariç) silinecektir. Bu aşamada telefonunuz “tüm içerik kaldırılsın mı”  şeklinde bir soru sorabilir. Ancak silinen sertifikalar verilerinizle alakalı olmadığından bu sertifikaları sildiğinde herhangi bir resim,müzik,video veya rehber kaybına uğramazsınız.

android3

Güvenlik sertifikalarını sildikten sonra telefonumuzun ekran kilidinin şifre istemeden açılması için yapmamız gereken son bir işlem bulunuyor. Bunun için yine “Güvenlik” bölümünde bulunan “Ekran Kilidi” menüsüne girerek “Yok” u seçmemiz gerekiyor.

android4

Bütün bu işlemleri yaptığınızda android cihazınızın ekran kilidi yalnızca kaydırma hareketiyle açılır hale gelecektir.

android5

 

android6

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

2 YORUMLAR

  1. s.a bende huawei g7 var ve ekran kilidi olarak sekil yaptim fakat kaldirmak istedigimde kilit bölümünde yok yazan yer devre dışı yardimce olabilirmisiniz

BİR CEVAP BIRAK